Skip Navigation Linksما که بودیم، که هستیم؟!

ما که بودیم؟ ما که هستیم؟ 

گروه شرکت های آپادانا، فعالیت خود را، از سال 1375 و در غالب نخستین شرکت از شرکت های گروه، بنام شرکت مهندسی سبز آشیان آپادانا، آغاز نمود. در آغاز، فعالیت شرکت بر طراحی، توسعه و احداث سازه های فلزی سبک پیش ساخته یا غیر پیش ساخته تمرکز داشت. در میان انواع مختلف سازه های سبک طراحی و ساخت سازه های گلخانه ای و نیز احداث، تجهیز در راه اندازی گلخانه های ساخته شده، به مهمترین فعالیت شرکت بدل شد. تا جائی که تا پایان دهه هفتاد شمسی، شرکت مهندسی سبز آشیان آپادانا، به مهمترین و پرکاربردترین شرکت گلخانه ساز، در ایران مبدل گردیده و در منظر عموم، مطرح شد. این در حالی است که در همان دوره، فعالت طراحی، ساخت و احداث دیگر سازه های فلزی، از انواع سوله تا سازه های پیچیده ای از قبیل آشیانه های هواپیما، سازه های مراکز خرید و غیره را، به عنوان فعالیت جانبی حفظ نموده و با قوت ادامه داده است. 

شرکت مهندسی سبز آشیان آپادانا، نخستین شرکت در ایران بود که متریال فولادی را به جای الوارهای چوبی، در سازه گلخانه که کار گرفت و گلخانه های فلزی با اتصال جوش را، در ایران فراگیر نمود. پس از آن نخستین سازه های پیش ساخته گلخانه با اتصالات پیچ و مهره را طراحی نموده و در این دوران با سیل تقاضای گلخانه داران و مصرف کنندگان مواجه گردید.

 در سال های ابدائی دهه هشتاد و در پی توسعه روزافزون احداث گلخانه ها در کشور، نیاز به تجهیزات گلخانه به خصوص تجهیزات گرمایشی، مجموعه مدیریت شرکت را بر آن داشت که به واسطه سازمان دهی تیم تحقیق و توسعه، از میان فرهیختگان و فارغ التحصیلان ارشد دانشگاه ها، نیز با بهره گیری از توان علمی متخصصان هئیت های علمی دانشگاهی درکشور، نخستین مدل از تجهیزات گرمایشی صنعتی خود را،توسعه داده و به عنوان یکی از نخستین محصولات در این رده، به بازار عرضه نموده و نام تجهیزات گرمایشی آپادانا، در این سال، در مارکت محصولات گرمایشی مطرح گردیده و شناخته شد. 

در سال 1382 و در پی پیشرفت و توسعه همه جانبه شرکت، مجموعه مدیریت ارشد شرکت مهندسی سبز آشیان مصمم گردید تا از رهگذر تبدیل شرکت به یک گروه تجاری و نیز ثبت شرکت های زیر مجموعه، به سازماندهی فعالیت های خود بپردازد و از این روی گروه آپادانا، به تدریج و طی یک دهه، مشتمل بر شرکت های هلدینگ مهندسی سبز آشیان آپادانا، توسعه صنایع آپادانا (تصا)، شرکت بازرگانی فرا بازار، مهندسی بهین تجهیز آپادانا (تباک)، هلدینگ کشاورزی آپادانا و صنایع حرارتی آپادانا، تشکیل شده و به ارزش آفرینی پرداخت.

 امروز، گروه شرکت های آپادانا، در سالگرد بیست و یکمین سال فعالیت تجاری، مستمر و در آستانه آغاز سومین دهه، در قالب دو هلدینگ و چهار شرکت به ارزش آفرینی می پردازد و هر یک از هلدینگ ها و شرکت های زیر مجموعه این گروه از مهمترین و خوشنام ترین بنگاههای اقتصادی در حوزه فعالیت خود می باشند.

صنایع حرارتی آپادانا، به عنوان یکی از موفق ترین شرکت های زیرمجموعه گروه آپادانا در طول سالهای فعالیت خود، از رهگذر تکیه بر اصول نوآوری، پویایی و فعالیت دانش-محور، بقاء، رشد و سودآوری خود را تضمین نموده است. این شرکت، بر اساس اصول نوآوری مستمر و با بهره گیری از تخصص و دانش زبده ترین کارشناسان، در طی بیش از یک دهه فعالیت خود موفق به توسعه بیش از ده محصول مختلف در صنایع گرمایشی گردیده و چندین بار از سوی نهادهای زیربط، به واسطه کیفیت و روزآوری محصولات، مورد تجلیل قرار گرفت. 

در سال های آخر دهه هشتاد شمسی و با توجه به ظهور تبلیغات قانون هدهمنی یارانه ها، همانند افزایش یکباره قیمت سوخت و نهادهای انرژی، راندمان تجهیزات گرمایشی، به یکی از مهمترین ارکان و مولفه های انتخاب این محصول بدل شد. صنایع حرارتی آپادانا نیز، به رغم اینکه بیش از اجرای این قانون نیز محصولات خود را با حداکثر راندمان ممکن است می نمود، پس از این تحول بنیادین، گزوهی از متخصصان امر را گردهم آورد تا از رهگذر بازنگری در طراحی، محصولات را با شرایط جدید منطبق نمایند. این گروه از طریق مهندسی معکوس محصولات مشابه خارجی، به باز طراحی اجزاء اصلی محصولات همچون کوره سیستم تبادل حرارت پرداختند و دستیابی به راندمان بالاتر از 90 درصد، به گواهی سازمان های دارای صلاحیت، حاصل این این سرمایه گذاری عظیم در بخش تحقیق و توسعه می باشد.

 امروز، ماحصل بیش از دو دهه فعالیت گروه آپادانا و بیش از یک دهه نوآوری مستمر صنایع حرارتی آپادانا، محصولاتی است بهینه، قابل اطمینان و منطبق بر نیازهای مشتریان، محصولات صنایع حرارتی آپادانا، تحت سیستم جامع کنترل کیفیت ISO 9001:2000 و همگی دارای راندمان بالاتر از 90 درصد، طراحی و تولید شده و شناخت و رفع نیازهای مشتریان، از طریق تکیه بر توان مهندسی و تکنولوژیکی، ضامن استمرار بقاء، رشد و سودآوری صنایع حرارتی آپادانا خواهد بود. 

مولفه های کیفی در این محصولات در سطحی است که صنایع حرارتی آپادانا، تنها شرکت ایرانی است که محصولات خود را در میان محصولات رقبای سرسخت اروپایی همانند شرکت های ایتالیایی به اروپا و آسیای میانه صادر نموده است. شبکه وسیع و قدرتمند خدمات پس از فروش محصولات، عامل دیگری است که قابلیت اطمینان را، در کنار مصرف بهینه و کیفیت حداکثری مواد اولیه و دوام محصول، برای مشتریان به ارمغان می آورد.

©Sariran.comکلیه حقوق مادی و معنوی برای گروه ساریران محفوظ می باشد